Jej pracovná etika a odhodlanie udržať prevádzku v závode – a najmä jej stravovacie návyky – sú už natoľko známe, že operátori výroby v Plastcoat jej začali nosiť ovocie či zeleninu zo svojich záhrad, aby jej vymeškané obedy nahradili.
„Nosia mi napríklad čínsky pór,“ vysvetľuje Li, ktorá vyrástla v čínskom meste Šen-jang. „Je to skvelý pocit. Toto je moja prvá skúsenosť vo výrobe a vôbec to nie je tak, ako som si to predstavovala. Závod je čistý a lesklý a ľudia sú naozaj milí a priateľskí.“
Hlavnou náplňou práce Li v spoločnosti Plastcoat je programovanie robotov. Ďalej pracuje aj s rôznymi priemyselnými zariadeniami na automatizáciu a podieľala sa na spustení programu školení Plastcoat v oblasti robotiky. Jej záujem o koučing, riešenie problémov a inovácie siaha až do dobrovoľníckej práce ako porotkyne súťaže First Robotics (Prvá robotika), kde je mentorkou pre študentov. Okrem toho bola Li vyslaná na Konferenciu zručností mladých žien v kanadskej provincii Ontário ako zástupkyňa spoločnosti Magna. Rozprávala tam o pracovníčkach spoločnosti Magna, ktoré pracujú ako techničky a inžinierky robotov.
„Ich príbehy ostávajú často nevypočuté,“ tvrdí Li. „Mladým ženám hovorím: ‚Nebojte sa výziev a problémov. Na prácu nepotrebujete svaly!‘ Svet sa nám potom otvára. A nevadí, že pred vami stojí obrovské robotické rameno. Postupne na to prídete. Treba mať myseľ otvorenú.“
Svoj zmysel pre odhodlanie a disciplínu získala Li už v útlom veku, keď sa učila hrať na strunový nástroj pchi-pcha, čínsku lutnu, ktorého pôvod siaha až tisícky rokov do minulosti. Li vysvetľuje, že mama na ňu uplatňovala reverznú psychológiu v snahe podporiť jej hudobné nadanie.
„Mama je učiteľkou na druhom stupni základnej školy v Šen-jangu,“ hovorí Li. „Keď som mala 7 alebo 8 rokov a nechcelo sa mi cvičiť na nástroji, vravievala: ‚Tak dobre, nechaj to tak. Plytváš mojím časom a peniazmi.‘ Keď som to počula, vytrvala som a snažila som sa viac. Naučiť sa hrať na pchi- pche mi trvalo naozaj dlho, no kým som sa dostala na výšku, mala som príležitosť viesť hudobnú skupinu hry na pchi-pche na Univerzite v Šen-jangu, vyučovať hru na tomto nástroji a hrať aj na koncertoch. Bol to super pocit.“
Tieto študijné návyky sa jej v mnohom vyplatili.
Li získala bakalársky titul z aplikovaných vied so zameraním na automatizáciu na Technickej univerzite v Šen-jangu a vyšší diplom z elektromechanických inžinierskych technológií na škole Humber College, kde sa venovala aj automatizácii a robotike. Vo vzdelávaní pokračuje dodnes. Vrátila sa do Humberu, kde študuje v programe sponzorovanom spoločnosťou Magna a učí sa za elektrikárku.
Li rada rozpráva o svojich kariérnych míľnikoch svojim študentom s technickým zameraním ako zástupkyňa spoločnosti na konferencii zručností v Ontáriu, ktorá propaguje manuálne odbory a technológie v Kanade.
„Delím sa s nimi o svoje skúsenosti, predstavujem im ich potenciálnu kariéru a rozprávam im o projektoch, na ktorých v spoločnosti Magna pracujem,“ vysvetľuje Li. „Hreje ma to pri srdci. Hovorím im o svojej láske k robotom a automatizácii.“
We want to hear from you
Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.
Súvisiace príbehy
Zostaňte v kontakte
Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.